Programa
 

Descarrega el programa complet en PDF

Programa ESCENARIS / PRINCIPAL

DISSABTE 30 DE SETEMBRE
HORA PONENT PRODUCTE

12:00 a 12:45

Bruno Ruiz - Aticcook (Dénia, Alicante)

“Gamba”

12:45 a 13:30

Oriol Castro - Disfrutar (Barcelona)

“Espardeña”

13:30 a 14:15

Mª José Martínez - Lienzo (Valencia)

“Maíz”

14:15 a 15:00

Pedro Morán - Casa Gerardo (Prendes, Asturias)

“Faba”

16:00 a 16:45

Pepe Solla - Casa Solla (Poio, Pontevedra)

“Pescado”

16:45 a 17:30

Vicky Sevilla - Arrels (Sagunto, Valencia)

“Salmonete”

17:30 a 18:15

Santiago Prieto - Sents (Ontinyent, Valencia)

“Verdura”

18:15 a 19:00

Nanín Pérez - Murri (Alicante)

“Moringa”

19:00 a 19:45

Elena Arzak - Arzak (San Sebastián, Guipuzkoa)

“Chipirón”

DIUMENGE 30 DE SETEMBRE

12:00 a 12:45

Tono Pastor - Bouet (Valencia)

“Cerdo”

12:45 a 13:30

Dani García - Dani García (Marbella, Málaga)

“Atún”

13:30 a 14:15

Miguel Ángel Mayor - Sucede (Valencia)

“Cidra”

14:15 a 15:00

Ricardo Muñoz Zurita - Azúl Histórico (México D.F.)

“Chile”

15:00 a 15:45

Clara Puig y Borja Susilla - Tula (Jávea, Alicante)

“Espárido”

15:45 a 16:30

Raúl Aleixandre

“Caviar”

16:30 a 17:15

Nuria Morell - Nozomi (Valencia)

“Bonito”

17:15 a 18:00

Pepe Rodríguez - El Bohío (Illescas, Toledo)

“Suculencia”

Programa ESCENARIS / CENTRAL

DISSABTE 29 DE SETEMBRE
HORA PONENTE TÍTULO

12:00 a 12:45

Antonio Crespo y Ximo Pastor (Red CDT Comunidad Valenciana)

 "Ñora de Guardamar y arroces alicantinos"

12:45 a 13:30 

Jose Mª Donate y José Miguel Cremades - Ricardo Fuentes Salazones

“Sal, humo y nuevos salazones”

13:30 a 14:15 Héctor Molina - El3ments (Vila-real, Castellón)  "Verdura Ribera Baja"

14:15 a 15:00

Jordi Nin - Coqueria de Jesús Pobre

“Pasa”

16:00 a 16:45

Thomas Codigia Engum Madsen - Biologen Aquarium - Bergen (Noruega), ciudad creativa de la gastronomía

 "Alga y cordero salvaje"

16:45 a 17:30 

Salva Castaño

“Arroz con costra”

17:30 a 18:15 

Pep Romany - Restaurant Coqueria Pont Sec (Dénia)

“Salazón antiguo”

18:15 a 19:00

Bati Bordes - Restaurante El Marino (Dénia)

“Mariscos de Dénia”

19:00 a 19:45 

Ciriaco Vicente Ausina - D.O. Chufa de Valencia

“Chufa y fartón”

DIUMENGE 30 DE SETEMBRE

12:00 a 12.45

Rafa Margós - Restaurante Las Bairetas (Dénia)

“Paella valenciana”

12:45 a 13:30

 Sebastián Romero - La Sequieta (València) - Saborea España

 "Pescados de roca"

13.30 a 14:15

Nico Tamani - Vecchia Fucina - Parma (Italia), ciudad creativa de la gastronomía

“Scrigno di Parma”

14:15 a 15:00

Juan Salvador Gayá - Gastrónomo (Pedreguer)

“Encurtidos tradicionales”

16:30 a 17.15

 Mara Bañó - Bodega Les Freses (Jesús Pobre, Dénia)

 "Uva moscatel"

17:15 a 18:00

Miquel Gilabert - Bar Sabors (Benidoleig) - Dénia (España), ciudad creativa de la gastronomía

“Capellán”

18:00 a 18:45

Tonino Guitián - Especias Carmencita

"Especias"

Tallers Infantils

Tallers de cuina i alimentació saludable amb productes locals de la Marina Alta patrocinats per Aqualia

De 4 a 12 anys

Dissabte 30 de setembre
12.00 a 13.00 Arroces del Mediterráneo I
13.00 a 14.00 Arroces del Mediterráneo I
16.00 a 17.00 Cocas I
17.00 a 18.00 Cocas II
19.00 a 20.00 Elaboración de horchata I
20.00 a 21.00 Elaboración de horchata II
Diumenge 30 de setembre
12.00 a 13.00 Revuelto de verduras I
13.00 a 14.00 Revuelto de verduras II
14.30 a 15.30 Pulpo a la valenciana I
15.30 a 16.30 Pulpo a la valenciana II
17.00 a 18.00 Elaboración de fartons I
18.00 a 19.00 Elaboración de fartons II